Historia powstania firmy

Żyrafie Mamy – Bliskie Miejsce Twojego Dziecka to Punkt Opieki Dziennej dla Maluszków w wieku od 1 do 3 lat. Mówi się, że Gdynia to miasto morza i marzeń. Bliskie Miejsce zrodziło się właśnie z morza marzeń trzech Przyjaciółek – Mam i Nauczycielek przedszkola, którym bliskie są:

– moc komunikacji empatycznej NVC,

– Rodzicielstwo Bliskości,

– Relacja Bez Kar i Nagród,

– Koncepcja Pedagogiki Reggio Emilia,

– Uważność w życiu i macierzyństwie.

Chęć połączenia pasji, pracy zawodowej i opieki nad własnymi Dziećmi zrodziła pomysł o utworzeniu kameralnego ,,Żłobka” dla Dzieci i Rodziców, którzy podążają za ideą Rodzicielstwa Bliskości. To miejsce dla Rodziców, którzy pragną dla swoich Maluszków wyjątkowej opieki i rozwoju zorientowanego na uważnym zaopiekowaniu emocji i potrzeb Dzieci.

Pragnienie realizacji marzenia było ogromne, jednocześnie znalezienie odpowiedniego lokalu było nie lada wyzwaniem. Z odrobiną niesamowitego szczęścia oraz ogromem samozaparcia po kilkumiesięcznych poszukiwaniach udało nam się wynająć klimatyczny ,,domek z duszą”, którego przestrzeń była bliska naszej wizji wyjątkowego miejsca dla Dzieci. Kolejnym etapem naszych działań była konieczność remontu, który był możliwy tylko dzięki wsparciu najbliższych członków naszych Rodzin oraz Przyjaciół. Wszelkie działania remontowe i aranżacyjne miały miejsce za sprawą naszej pracowitości i pomysłowości, a przede wszystkich dzięki cennemu wsparciu i pracy naszych Rodzin: Mężów, Dziadków, Babć i Wujków. Dziękujemy Wam Kochani! Ogromnie doceniamy Waszą pomoc i przepełnia nas wdzięczność i szczęście. To był trudny i bardzo owocny czas obfitujący w ogrom wzruszeń, radości oraz dumy. Uruchomiłyśmy równolegle profile w mediach społecznościowych oraz zajęłyśmy się formalnościami prawno-urzędowymi. W ciągu dwóch miesięcy udało nam się stworzyć miejsce piękne, klimatyczne, dostosowane do potrzeb najmłodszych mieszkańców Żyrafiego Domku i wspierające ich rozwój. Właścicielka pobliskiej Kawiarni Rodzinnej ,,Ciuciubabka” pomogła nam w akcji reklamowej. W czasie, gdy w Żyrafim Domku remont trwał w najlepsze, to właśnie w ,,Ciuciubabce” odbyły się pierwsze spotkania informacyjne z zainteresowanymi Rodzicami. Dziękujemy!

Od stycznia u szczytu Kamiennej Góry, czyli w samym sercu naszego pięknego miasta, w Żyrafim Domku łączymy pracę zawodową z macierzyństwem. Żyrafie Mamy to trzy Mamy – Nauczycielki oraz nasze Dzieci. Żyrafie Mamy to również cała społeczność Żyrafiego Domku – Dzieci i Rodzice wspólnie uczestniczący w procesie adaptacji oraz współdziałający na rzecz jak najlepszego rozwoju Maluszków. Tu wszystkie potrzeby i emocje są ważne i usłyszane. Tu drzwi zawsze są otwarte dla tych, którzy pragną w równości i bliskości zaopiekować rozwój swoich Dzieci. Tu spełnia się marzenia. Tu jesteśmy – z wdzięcznością za tu i teraz.